Bir Bully ile yaşayabilirsiniz

& ldquoNever sessizliğe zorlanır. Hiçbir koşulda, bir kurban oluşturulmasına asla izin vermeyin. Kimsenin yaşamının tanımını kabul et, ama kendini tanımla. & Rdquo Harvey S. Firestone
Kabadayı: kötüye, kavgacı, alışkanlıkla porsuklaşan ve daha küçük ya da daha zayıf olanları korkutmuş bir insan.
Bullies, tüm boyutlarda, şekillerde, ırklarda ve cinsiyetlerde gelir. Günümde birkaç tanesini gerçeğim olarak kabul ettim, şimdi hayatımda bir bekarım var. Bana o kadar korkutucu değil ki, ona kredi vermem gerekmesine rağmen, kendinden emin olmaya çalışıyor! O, bugün diğer insanlarla oldukça başarılı olmuştur. Ateş hattından saklanmak için saklanan çok sayıda insan var. O büyük bir adamdır, bu yüzden onun sadece büyüklüğü korkutucu olabilir. Büyük bir sesi var, bu da korkutucu. O bir çekiç olarak kullandığı oldukça zekidir. Etkili bir pozisyondadır, bu yüzden bedelsizdir, o, yetkisini, kendinden önemli hissettiği her şeyden daha çok, ihtiyaç duyduğunda hissettiği her şeyden çok daha fazlasını göstermesi gerektiğine inanmaktadır ve bu, herkes için ve hemen hemen her gün oldukça önemlidir.
Öyleyse bu adam neden bir tiran olmak için (kabadayılık için farklı bir kelime) olduğuna inanıyor? Aslında, sonunda, hayatında çok az kontrol sahibi. Bir şeyi kontrol etmesi gerektiğini hissediyor, o yüzden zayıf halkı onun yetkisini kullanması için seçiyor. Onun geçmişinin neye benzediğini asla bilemem. Babamla birlikte hayatının bir noktasında meydana gelen bir şeyi simgeleyen üvey baba olduğunu biliyorum. Bu adamın hayatı hakkında bildiğim şu ki, o herkesin ve her küçük şeyin çok hayati bir hanımla evli olması. Eğer ‘kontrol ucubesi’ kelimesini görüyorsanız, resmine rastlayacaksınız. O küçümsüyor ve kişisel doğru bir kabadayı. Bazı bireyler ona ‘tavuk gagalı’ ile temas kuruyor. Diğer insanlar, çocuk dostu olmayan kelimeler kullanırlar.
Bu adam, muhtemelen kendileri için hissetmeye ya da onun bilgisi dışında bir karar vermeye çalışabilecek herhangi bir kişi üzerinde kaba bir şekilde çalışır. Onun sözleriyle “Ben patronum! Her şey benden geçer!” Ve kendiniz için bir karar vermeye karar vermeniz gerekiyorsa, ister istemez ya da olmasanız, yanlış olan tüm nedenleri belirtmek için hayattaki amacını gerçekleştireceğinden emin olabilirsiniz. Seni çiğnemek için çok iyi bir iş çıkarır, ama yapmamasını sağlasa da sizi bilgilendirir. (Eğer çiğnemiyorsa, bu gerçekten harika bir dokunuş)!
Bu konuyu ondan daha fazla konuşmaya teşebbüs eden çoğu kişi, başladıklarından daha da kötü hissediyorlardı. Trompe hissediyor ve küçülüyorlar. Gerçekten ayakkabına yapışmış bir şeymiş gibi hissediyorlar. Ve tüm kurbanlar gibi, onlar sadece sağladılar. Onun hakkında kesinlikle güçsüzler. Bu insanlar topluluğumuzda son derece etkili insanlardır, ancak örgütümüzde kendileri tarafından muamele görmelerinden dolayı, yetki ve yetkilerinden vazgeçmişlerdir.
Öyleyse, bu adam neden beni tehdit etmiyor? Etkili olarak, çaba eksikliği için değil, sizi temin ederim! Yetişkinliğimin başlarında zor hayat dersleri ile keşfettiğim bir şey. Ona baktığımda, ölüme korkan küçük bir çocuğun, herhangi bir güce sahip olmanın tek yolu gibi hissettiği birinin, bir başkasını ya da başka bir şeyi kontrol ettiğini görüyorum. Ve o, ona o tanıtımı vermek için gerekli olan herşeyi kullanacaktır. Ne yazık ki, hayatımda milyonlarca vesileyle farkettim (belki de çok fazla değil, ama kesinlikle bunun gibi). Bu zorba, herhangi bir kabadayılık, sadece ona verdiğim güce sahip olduğunu anlamam uzun zaman aldı. Ona gücümü vermeyi reddedersem, o zaman benden zorbalık yapması imkansızdır.
Bu, özellikle de bir tiradın ortasında olduğunda, her zaman basit değildir. Akılda tutulması gereken kritik şey, seninle hiçbir ilgisi olmamasıdır. Bu doğru, seninle kesinlikle bir ilgisi yok! Her şey onunla ilgili. Eğer kabadayı küçük bir çocuk sinir krizi attığında tasavvur edebilirseniz, o zaman ona güç sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Kolu yok. O küçük bir çocuk.
Yani işte müttefiklerinizin mütemadiyen, sizi sözlü veya sözlü olarak tehdit ettiğini söylüyorsunuz: kelimeleri kapat. Onları dinleme. Zihninde senin kabadayı, o sinir bozucu küçük genç gibi, kendilerini yere atıyor. Gördüğün en büyük, en iyi tantrumu düşün. BAK! Şimdi, zorbalarına bir kez daha bak. Onun gücü yok. Kontrolü yok. O sadece senin gezegeninin zeminde tekme ve çığlık atan sümüklü küçük bir çocuk. Sadece tantrumdan uzaklaşıp hayatını geri aldın! İstediği kadar devam edebilir, çünkü sadece kaşlarını atmaktan kurtuldun. Onu kafanıza sokmanıza izin vermiyorsunuz ve onu başınızdan çıkardığınızda, onu hayatınızdan uzak tutuyorsunuz.
Bu biraz pratik yapacak ve yalan söylemeyeceğim ve bunun karmaşık olmadığını söylüyorum. Ama bununla karşılaşacağınız çok daha fazlasını yapıyorsunuz, daha az karmaşık olacak. Ve tekrar güçlü hissettiğinizde, beyninizin çok daha net bir şekilde hissetmenizi sağladığını fark edeceksiniz, böylece o zaman onların nöbeti ile bittiğinde, onlara tam olarak ne istediğini anlatabilirsiniz. Çoğu durumda, bildiğiniz şeyleri kendi yerlerine ve sizinkilere koyduğunuza dair bir kavrayışa, kendinizin kontrolüne çok zaman ayırdınız.
Bullies, kendilerini büyük kılmaya çalışan küçük insanlardır. Gücünü geri al. Hayatını geri al. Alacaksın!