Bir Vicious Dog (pitbull) Saldırıdan hemen sonra Yasal Haklarınız

Pitbull saldırıları (Ve genel olarak köpek saldırıları) ele alınması karmaşık bir konu olabilir. Köpekler toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır ve tipik olarak aile üyelerinin bir üyesi olarak kabul edilir. Ancak her yıl 4,7 milyon insan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki köpek saldırılarının kurbanıdır ve rutin olarak en çok sorumlu olan cinsler söz konusu olduğunda ya da 1 ya da 2 no’lu çukur boğadır. Bu, gitmeyen bir eğilim ve kendimizi nasıl koruyacağımızı ve nasıl yasal yollara başvurulacağımızı bilmek bizim görevimizdir.
Çukur boğalarına karşı kendini savunma fikrinden bahsederek başlayalım. Bu hayvanlar yeterince eğitilmediğinde korkutucu ve ürkütücüdür, ancak birkaç katı tavsiyeyi izlerseniz, durumla başa çıkma kabiliyetinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.
Faz 1 – Sık Sense ve Kaçınma
Bu önerilerin bazılarını okuduktan hemen sonra ortaya çıkmış olabilir, ancak ‘bana bu gerçekleşmeyecek’ zihniyetinde kendini karşılaştığınız zaman tekrar ediyorlar.
1. Yerinizi bilin. Her zamanki alıştırma alanlarınız neler? Yürürken, rotada herhangi bir köpek var mı? Çukur boğa var mı? Eğer yabancı bir bölgedeyseniz, saldırı olasılığı hakkında herhangi bir önlem aldınız mı?
iki. Bağımlıları değerlendirin. Yerini biliyor olsanız bile, sizinle birlikte bir birey elde etme olasılığını ölçmeniz gerekir. Seninle bir yetişkine sahip olmak bir çukur boğa saldırısı süresince yararlı olabilir, ama küçük bir genç ya da köpeğe sahip olmak zahmetli olabilir.
üç. Fiziksel yeteneklerinizi bilin. Kendini aktif olarak savunabilecek mükemmel bir şekle sahip misin? İster olsanız olsun olmasın, saldırı olasılığına nasıl hazırlanmak istediğinizi önemli ölçüde ayarlayacaktır.
4. Strateji geniş bir yöntem. Genellikle bir çukur boğa sahip bir mülkün yanında yürürseniz, hatta caddede sadece 1’i görürseniz, geniş bir yatak vermeye çalışın. Ortak köpekler oldukça bölgeseldir ve yolun karşı tarafına kolay bir geçiş hareketi saldırgan doğasını küçümseyebilir.
Faz 2 – Yükseltme
Hatta fantastik hazırlık olayları bile kaçınılmaz olabilir. Burada potansiyel olarak kötü bir durumu hiç bir duruma dönüştürmek için bazı fikirler var.
1. Güveninizi gösterin ve korkuyu gizleyin. İnsan olarak sözlü iletişime bağlı olduğumuza göre, çukur boğaları, vücudunuzun gerginlikleri, kokuları ve tavırları ile büyük ölçüde fark edilir. Eğer gergin ve korkutucu bir “koku” yayarsanız, onu seçecek ve hatta bunun tarafından teşvik edilebileceklerdir. Havalı, doğal ve komuta olun.
2. Elinize dikkat edin. Bir çukur boğa ya da diğer saldırgan köpek hakkında, hızlı, büyük el hareketlerinden kaçının. Dahası, eğer köpek elinizin etrafında koklanıyorsa, onları gevşek bir yumrukta tutun (bu, basit bir mülkün yerini alacaktır).
üç. Dişlerini gösterme. İyi ve gülen olmaya çalışıyor olsanız bile, dişlerinizi engellemeyi önleyin. Bu ince bir psikolojik şey, ama gerçek bir etkisi olabilir.
dört. Yavaş yavaş geri çekil. Dönme ve çalıştırma. Bu inanılmaz derecede önemli. Köpek kovalayıcı refleksi, özellikle bazı çukur boğalar gibi saldırmak için eğitilmiş köpekler için oldukça baskındır.
5. Pasif kendine güven başarısız olursa baskın git. Normalde başlangıçta sakin ve çatışmacı olmayı denemek istersiniz. Ancak, durum kötü gitmeye devam ederse, benliğinizi baskın bir figür olarak ileri sürmeye çalışın. Yaygın komutları bağır ve sert bir persona olmaya gel.
Üçüncü faz – kendini savunma
Çirkin boğalarla ne yazık ki, psikoloji sadece sizi çok uzaklara getirebilir. Bunlar saldırgan, rahatsız edici hayvanlar olabilir ve kendinizi savunmak zorunda kalabilirsiniz. tam burada bazı harika teknikler.
1. Projektil ve Spreyler. İlk ipucu parçası da en tipik olanıdır. Biber spreyleri kolayca taşınır ve saldıran bir köpeğin gözüne püskürtülebilir. Ayrıca, ölümcül olsa da, tabanca kullanmanın etkinliğine itiraz yoktur. Sadece size karşı olası yasal başvuruları dikkate alın – silahı kullanırken birisinin evine izinsiz girmediğinizden ve uygun şekilde lisanslandığınızdan emin olun.
2. Uzaklaştırma araçları. Biber püskürmesinden daha sık kullanılan şey, bir çubuk ürün çeşitliliğidir. Bununla bir baston, baston, şemsiye ve benzerlerini kastediyorum. Bu uzatılmış nesneler, bir köpeğin ısırmasını itmek, döndürmek ve dağıtmak için kullanılabilir. Oldukça kullanışlı ve basit bir şekilde taşındı.
üç. Silahsız mücadele. Oldukça olmayacak, ancak bir çukur boğa için silahsız olasılıklar var. Hayvana çarptığında, burun, göz ve kulakları hedefleyin. Bunların hepsi çok hassastır ve hayvanı şaşırtmaya yardımcı olabilir. Uzun erimiş köpeklerde, elinizle ağzın kapatılmasını tercih edebilirsiniz, ancak bu pitbull’larda biraz daha zor. Mümkün ve önemliyse, köpekler arkadan tutulabilir ve tipik bir jikle tutuşuna yerleştirilebilir – tek bir kol boynun altına sıkıca oturarak diğeri kilidi içeri doğru sıkıştırır. Son bir saldırı stratejisi, hayvanın bacaklarını tutup aniden kırıp dizleri kırmaktır.
4. Nonessential ısırıkları. Eğer zeka kendi kendini savunmak için hızla ilerliyorsa, hayvana gerekli olmayan bir ısırık vermeye çalışın. Yumuşatıcı olmayan kolunuzu yumuşak nokta vuruşunu gerçekleştirmek için harika kolunuzla çalışmayı ümit ederek verin.
5. Öldürmek. Eğer gerçekten sadece hayvana karşı kendini savunmak için bir sürecin olmadığını hissediyorsan, cenin pozisyonuna gir ve ölümü oyna. Gırtlaklarınızı boğazınız gibi korumayı deneyin ve çukur boğalarının savaşmayan bir avda ilgisiz olmasını umalım.
Yasal Recourse
Çukur boğa ve köpek saldırıları travma ve ölümcül olabilir. meseleyi çözme konusunda yalnız olmadığınızın ve deneyimli hukuk danışmanına başvurmanın çok önemli olduğunu bilmek çok önemlidir.
Ama harika bir avukat bile edinmeden önce, kendinizi hazırlamak için bazı tavsiyeler.
1. Köpek ısırma olayına şahitlik etmeyi deneyin. Bir sürü köpek saldırısı kamuya ya da tanıdık / sevdiklerine üye olan bir evde gerçekleşir. Kamuoyunda, olayda bulunan toplam yabancıların sizin için kefil olabileceği gerçeğinden dolayı çok daha iyi bir rızası vardır. Diğer şartlarda, kelime-kelime-kelime durumu haline gelir.
iki. Durum hakkında sahipleri ele almaya çalışın, ancak köpeğin elemanındaki kusurun tamamen reddedilmesine hazırlıklı olun. Unutma, insanlar hayvanlarını bir hane üyesi gibi tedavi edecekler ve bu şekilde koruyacaklar. Bunu söyledikten sonra, köpeğin belgelerini ve kuduzlarını kastettiğinizi bilmek çok önemlidir.
3. Eğer bir ihtimaliniz varsa, yaralanmanın fotoğraflarını çekin. Bununla birlikte, sağlıkla ilgili dikkate alınmak istediğinizde zaman kaybetmeyin.
4. Anında tıbbi değerlendirme alın. Kanama, enfeksiyon, yara izi veya daha kötüsü tüm olasılıklar, bu yüzden mümkün olan en kısa zamanda bir hastaneye gitmeniz gerekiyor. Bu aynı zamanda yaralanma büyüklüğüne bağlı olarak değişkendir.
beş. Güvenli üstün, hukuk müşaviri. Bölgenizdeki köpek uzmanlarına aşina değilseniz, sizin için 1’e rastlayabileceğiniz bir hizmet kullanın. İkinci fiyat desteği veya aşırı yasal ücretler için yerleşme.
Bize bir göz atın