Dünya çapında web ve Laptop veya bilgisayar Bağımlılığı

Bilgisayar sistemi bağımlılığı olarak kesinlikle böyle bir nokta var mı? İşlerimizin çoğunda, bilgisayarların kullanımına ihtiyaç duyan bu günlerde ve internetten keyif alabilen herkes, gerçekten bağımlı hale gelebilir mi? Ancak, nasıl tamamen bağımlı hale gelmek yerine pc uygulamak ya da zevk almaktan ayrı alabilirim? Kullanıcı üzerindeki amaç ve etkiye bağlıdır. Bu tür bir durum, yaş, ırk ve sosyal statü ne olursa olsun milleti etkileyebilir. Başkası gibi davranan ya da sadece doğru kimliklerini kendileri için bile gizlemek isteyenler bu tür bağımlılıklara eğilimli.
Bir bilgisayar bağımlısı tamamen kendine ait olduğuna inanmak için efsanevi bir dünya yaratır ve sonunda ne yazık ki gerçeğe dönülemez. Dizüstü bilgisayarınızı veya bilgisayarınızı işinizden sürekli olarak kullanmaktan çok farklı olan şey bu değil mi? Toplumsal olarak beceriksiz olan bazı kişiler, gerçeğin kendi çevrelerindeki insanlarla iletişim kurmalarında zorluk çekmesi nedeniyle bu duruma karşı savunmasızdır. Aralarında görünmez bariyer gerçeği nedeniyle on-line insanların açılması için çok daha kolay ortaya çıkarmak ve sonuçta çok daha etkileyici. Dolayısıyla, kim oldukları olabilir ve normalde yapmadığı ve istediği faktörleri söyleyebilir.
Fakat günümüzde dizüstü veya bilgisayar kullanımını aşırı derecede kullanan herkes anti-sosyal veya dışlanmış değildir. İnternetteki eğlencelerin basitleşmeden erişiminin zorlaşmasıyla, günümüzde bu zorlayıcılıkla ilgilenen birkaç kişi, evrenin tam anlamıyla parmaklarının içinde olduğu ve tek bir fare tıklamasıyla dolaştığı ve gezegenin kişisel olduğu bir kavramı benimsedi. Pc bağımlılığı olan kişiler, ünitelerinden ayrıldıklarında sinirlilik göstergeleri gösterecektir. Belli bir belki de klasik & lsquowithdrawal belirtileri & rsquo; sergileyebilir. Arkadaşlarınızdan, sevdiklerinden, okul eğitimlerinden, işlerden uzak duruyorlar ve kaçınılmaz olarak ilişkileri de zayıf düşüyor. Bilgisayarın üstünde çalıştığı muazzam miktarda zamanın hepsinden beri. Her şeyin kontrolden çıkıp gittiğini bilmeden bırakılabilirler, ancak yine de olumsuz sonuçlar ne olursa olsun devam edecektir.
PC bağımlılığı çeken bir kişi çevrimdışı ise, genelde onun içindeki boşluğu hissediyor. O kişinin de geç kalması ve sadece bağımlılığı tatmin etmek için inanılmaz erken kalkması gerekecek. Çevrimiçi geçirdigi zaman çok kolay esiyor ve dizüstü bilgisayardan veya bilgisayar bağımlılığından muzdarip bireyin kontrollerini kaybediyor, çünkü o da onun yaptığı şeyle boğulmuş durumda.
İlişkiler, bağımlılığın bu biçimi ile yok edilebilir, çünkü bu durumdan acı çeken kişi, iyi arkadaşlarının, bugünkü gerçek hayatta tanıştıkları insanlardan daha büyük olduğuna inanmaya başlar. Bir saat içinde e-postasını kontrol etmese bile, kişisel bilgisayar bağımlılığı çeken kişi, kişisel bir bilgisayar kullanmadan çok uzun süre geçmiş olması nedeniyle gergin olacak.
Buna ek olarak, bu kişi esas olarak onun düşüncelerinin de dizüstü bilgisayarıyla çalışmaya bağlı olduğu için gerçek dostları arasında şirketten zevk almayı unutuyor. Bir laptop bağımlılığı mutlaka zararlı bir bağımlılıktır. Bununla birlikte, bu tür bir bağımlılık yaygın olarak tanınmamakla birlikte bağımlılığın ilkeleri ve mantığı benzerdir ve ciddiye alınması gerekir ve nitelikli bir terapistin etkinliği aranmalıdır.