Eksik Hata Dosyalarını Onarma

Birçok kişi, “winload.exe” sözcükleriyle karşılaştıklarında yanlış kavrama kapılırlar. Derhal bir virüs, casus yazılım veya solucan olduğunu varsayarlar. Durum böyle olabilir, ancak bunu yalnızca açık havada system32 klasörüne getirirseniz. “Winload” gerçekten bir işletim yöntemi yükleyicisi olarak işlev görür. Winload, Vista’da ilk tanıtıldı. Şimdi, yürütülebilir dosyalar 7, sekiz ve sekizlerde bulunabilir1.
Peki, bir Winload hatası olduğunda tam olarak ne oluşur? İşte size muhtemelen karşılaşabileceğiniz bazı şeyler:
Kişisel bilgisayarınızın CPU’su veya merkezi işlem birimi başlatılamıyor
Önyükleme hatası
Kurtarma ekranında (siyah, mavi veya gri gibi arka plan renkleri olan) bir pop-up mesajı olur
Bir yöntemin ortasında, yöntem çöküyor ve donduruyor olsa da
Dijital imza doğrulanamıyor
Bildiğiniz gibi, hata kodları Bilgisayar sorunlarının yanında duruyor. Kod merakınızı gidermek için bazı örnekler aşağıda verilmektedir:
Winload.exe eksik veya bozuk
Winload.exe hata windows 7
Winload.exe eksik manzara
Winload.exe önyükleme hatası
Winload.exe eksik
Önyükleme başarısız
Başlamakta başarısızlık
Yüklenemedi
Ne rezil Winload.exe hatasına neden olur? Birincil açıklama eksik veya bozuk bir Winload dosyasıdır. Neden yok oluyor veya bozuluyor? Aşağıdakilerden kaynaklanabilir:
Virüs veya kötü amaçlı yazılım varlığı
Arızalı Rasgele Erişim Belleği veya kişisel bilgisayarın RAM’si
Eski yazılım programı
Yanlış yüklenmiş uygulama
Yanlış güncellenen bilgisayar yazılımı
Güvenlik programı seçeneklerinde sorun var
Önleyici tedbirler
Tüm noktalarda olduğu gibi, önleme iyileştirmeden daha iyidir. Aşağıdakileri yaparak bu sıkıntılardan çekinmeyin:
Bilgisayar sisteminizle ilgili çok dikkatli olun. Doğru ve düzenli olarak muhafaza edin. Bilgisayar sistemi teknisyenlerine göre, doğru dizüstü bilgisayar veya bilgisayar bakımının olmaması, Winload hatalarının neden en yaygın sebepleri arasında yer alıyor.
Dizüstü bilgisayarı veya bilgisayarı genel olarak önemli bir şekilde güncelleyin. Antivirüsün her zaman güncellendiğinden emin olun.
Programları kaldırırken veya kurarken dikkatli olun. Tamamen kaldırılmayan uygulamalar, kayıt defteri anahtarlarını bozabilir. Öte yandan, bazı uygulamalar, yüklendiğinde gerekli yürütülebilir dosyaların silinmesini tamamlıyor.
Bazen her ne kadar en dikkatli dizüstü bilgisayar sahipleri ve kullanıcıları bile çöküyor ve hatalarla karşılaşıyor. Bunlar nasıl çözülebilir?
Yapılması gereken en önemli husus, hatanın nedenini değerlendirmektir. Bu, sorunu çözmek için gereklidir. Örneğin, yol açan bir virüs ise, o zaman bütün tekniği virüsten koruma yazılımı programıyla taramak istiyorsun.
Windows yüklemesi uygun şekilde yapılmadıysa, Windows Yükleme diskinizi takın. Bilgisayar sisteminizi yeniden başlatın. Diyalog kutularına yapışın ve ne yapılacağı sorulduğunda “bilgisayarınızı onarın” ı tıklayın. İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Yapıldığında, kişisel bilgisayarı yeniden başlatın ve nihai sonuçları doğrulayın.
Aynı kurulum diskini kullanarak, “bootrec” veya “rebuildbcd” de önemli olan teknik kurtarma seçeneğine ulaşıncaya kadar da devam edebilirsiniz. Sistem kendiliğinden çalışacak ve tamamlanıncaya kadar beklemek zorunda kalacaksınız. İşlemden sonra yine dizüstü bilgisayarı kapatın ve yeniden başlatın.
Yükleme diskinize bir sebeple artık sahip değilseniz veya bilgisayar başlangıçta disk ile birlikte gelmese de, sorunu gidermenin bir yolu var. 1, PC’nizin işletim sisteminin sürümünü kontrol edin (XP, Vista, 7 veya 8 mi?), Daha sonra işletim sisteminin hemen hemen her önemli parçasını değiştirmek için tam bir teknik kurtarma yapın. Oldukça otomatik bir hareket tarzı. Tek yapmanız gereken birkaç düğmeyi tıklamak ve beklemek.
Bir program dosyası denetimi üstlenmek, hatayı düzeltmek için potansiyel olarak daha hızlı bir yöntemdir. Bu, bozulmuş tüm dosyaların işletim sürümleriyle değiştirilmesini tetikler.
Hataların bazen bozuk kayıt defteri anahtarları tarafından tetiklenmesinden dolayı, kayıt defterini onarmaya da çalıştırabilirsiniz. Bunu söyleyerek, kayıt defterinin onarımı konusunda uzman biriyseniz bunu öneririz. Aksi halde, özellikle işlevsel kayıt defteri girdilerini kaldırmayı bitirdiğinizde, iyiden çok zarar verebilirsiniz.
Sorun Gidermeye Hazırlandı
Bu noktada, Winload sorunları konusunda bilgili olmaktan çok daha fazlasına sahipsiniz. Yani, gerçekten bir şey harcama yoksun bilgisayarınızı onarmak için bir konumda olmalıdır. Bununla birlikte, mümkün olan tüm çözümleri denediyseniz ve bilgisayarınızda hala sorunlar varsa, güvenilir bir teknisyen tarafından tamir ettirmekten çekinmemelisiniz.