Etkinlik diyagramları avantajları

Etkinlik diyagramları – olumlu yönleri, dezavantajları ve kullanım uygulamaları

 

Etkinlik diyagramları bir sistem bilgi teknolojisi gerçek iş akışı davranışını açıklar.  Etkinlik diyagramları inanılmaz ilgili durumu diyagramları için sade bir şekilde çünkü faaliyetleri bir şey yapmanın fiili durumu. Etkinlik diyagramları gerçekleştirilen etkinlikler tüm dizisini görüntüleyerek bir sistem faaliyetlerinin gerçek durumu açıklamak.  Etkinlik diyagramları koşullu veya paralel etkinlikler gösterebilirsiniz.

Ne zaman kullanım için: etkinlik diyagramları

Etkinlik diyagramları etkileşim diyagramları ve durumu diyagramları gibi diğer modelleme yordamlar ile uyum içinde kullanılması gerektiğini.  Etkinlik diyagramları ile çalışma arkasındaki en önemli nedeni gerçekleştir akışı geliştirilen giderek programı arkasında model etmektir.  Etkinlik diyagramları da eylemleri yer almak zorunda için gerekenler açıklayan ve onlar happen gerekir, karmaşık bir sıralı algoritma tanımlayan ve modelleme uygulamaları ile paralel işlemler tarafından kullanım örneği analiz etmek için yararlı olur.

 

* UML modelleme dili etkinlik diyagramları genellikle her analistler ve paydaşlar için sade bir şekilde anlaşılır entegre.

* Göre ZaranTech içinde UML için BT küçük işletme analisti, “etkinlik diyagramı 1 [çünkü anlamak için basit] için iş akışı gösteren BT BA için en yararlı şey — BAs ve son kullanıcılar için hem de.”

* Çünkü onlar sunulan en kullanıcı dostu diyagramlar arasında onlar normalde analist’ın repertuar çok önemli bir araç olarak kabul edilmektedir.

* Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi etkinlik diyagramları birden çok koşullar ve aktörler Kulvarlar kullanımı yoluyla bir iş akışı içinde görüntülemek için bir analist bildirin. Kulvarların söyledikten sonra tek bir durum olarak isteğe bağlı veya aktör normal ezelî belgili tanımlık lüzum-in onları görüntülenir. Etkinlik diyagramları dezavantajları:

* UML modelleme dil dahil şeyler onların kullanıcı dostu doğa de her şey dahil bir açıklama için kendisini ödünç bu yana aşırı karmaşık etkinlik diyagramları içine çevirmek için mümkün olan var böyle. Ondan beri onun ‘ projesine bağlı bilgileri görüntülemek için çok temel, diğer bir deyişle, neden hepsini içeriyor? Tek bir yapım önemli bir proje, bir analist sahip olduğunda, aşırı karmaşık diyagram bir günaha olabilir.

* “Etkinlik diyagramları bir işlev akış yapısını tanımlamak için istihdam olduğunu Eğer öyle olsa bile, bir tek yazar notlarını olarak faaliyet grafikler en ‘atom’ onların düzeyine kadar çeşitli düzeylerde keşfetmeye çalışmalısınız değil”. Alternatif olarak, bir analist her gerçekleştir akışının yeni bir diyagram sunmak deneyin gerektiğini veya ek uygulanabilir, benzer iş akışı içinde benzersiz aktörler sunmak için kulvarları kullanın.

* Bir farklı etkinlik diyagramları onlar durumu diyagramı ve aslında “etkinlik diyagramları vermeyin nesneleri nasıl davranır veya nesneleri nasıl işbirliği hakkında detaylı bilgi.” nedeniyle sıralı diyagram yerine kullanılabileceğini değil yönüdür Bu bir dezavantaj değil, ama bir analist diyagramları için onların İşlet uygularken akılda tutmak önemlidir. Sonuç olarak, etkinlik diyagramları asmak gayet kolaydır ve birçok proje için yararlı olacak onlar açıkça ve orta derecede açıkça nasıl faktörleri Faaliyet göstermek çünkü. ” Farklı olarak birçok diyagram oluşturma yöntemleri, etkinlik diyagramları da sayısız olanaklar ve aktörlerin bir işlev akış içinde tasvir izin ve onlar takip etmek bile teknik olmayan müşteriler için zahmetsiz.

Etkinlik diyagramı uygulamalar:

* Etkinlik diyagramı akar fiziksel konuda (örneğin, benzin) veya (örneğin, tork, basınç) enerji iletimi önlemler arasında belirtmek için uzatıldı.

* İlave değişiklikler daha iyi yardım sürekli davranışlar ve sürekli veri akışı diyagramına etkinleştirin.

* UML iki belirtimi büyük ölçüde seçenekleri ve etkinlik diyagramları önceki sınıflandırmalarına durumu diyagramları belirli bir olgu olarak ötesinde ölçeğini uzun.

* Günümüzde, etkinlik diyagramları, akış şemaları 21 için düşünülebilir ve bunu açıklamak için etkinlik diyagramları UML modelleyicileri kullanır.

* Ayrıca, bu etkinlik diyagramları aşağıdaki çözümleri yararlıdır:

 

* Küçük işletme kuralları

* Fonksiyonlar paralel olarak ortaya çıkan

* Karmaşık bir dizi kullanım durum zincirini

* Yazılım program akışı ve mantık kontrol yapılandırmaları

* Yordamlar yargı puan ve alternatif akışları ile

* Tek Kullanım örnekleri