Hayat Koçu Sahip Olmanın Ödülleri

Yaşam koçluğu eski bir ticaret için nispeten yeni bir başlıktır ve birkaç kişi yaşam koçlarının kendileri için neler yapabileceğini bilmemektedir, bu yüzden bu yazıya hayat koçunun ek faydalarını listeleyeceğim. Bugün, son derece başarılı insanların sırlarının birinin, bir ya da başka bir şekilde, hayatlarında ya da organizasyonda ya da her ikisinde olmak istedikleri yerlere ulaşmalarını desteklemek için bir koç kullandıklarını söyleyerek başlayayım. . Bir koç, akıl hocası, danışman veya onlarla temas kurmak istediğiniz her hangi bir unvan, emelleri tanımlamanıza yardımcı olabilir ve bu emelleri geleceğiniz için bir gerçeklik haline getirmenize yardımcı olabilir. Burada bir yaşam koçunun olmasının avantajları:
Hedeflerin belirlenmesi. Bir yaşam koçunun öncelikli odaklarından biri, emelleri ayarlama ve bunlara ulaşmaktır. Bireylerin, hayatlarında başarıyı ortaya koymakta güçlük çeken başlıca faktörlerden biri, sadece kendi kişisel sonuçları hakkındaki düşüncelerinin gerçekte ne olduğu konusunda hiçbir fikri olmadığı için. İşletme olmayan bir işadamı gibi çalışıyor. Herhangi bir yol kaynağı olmadan, kişi herhangi bir ölçülebilir faydaya nasıl güvenebilir? Bir yaşam koçu, müşterileri için en kritik olanı ayırmak için sorgulamayı kullanabilir ve bu amaç ya da hedefler izole edildiğinde, yaşam koçu yardımcı olabilir ve bu amaca göre harekete geçirilebilecek işe yarar bir plan ortaya koyabilir.
Netlik. Bir yaşam koçu, mevcut durumunuzu ve gelecekteki yönlerinizi netleştirmenize yardımcı olabilir.
Aksiyon. Başarı neredeyse hiç kendini göstermez. Anlamak ve kavramlar sahip olmak için harika, ama aynı zamanda kendileri için de başarı göstermiyorlar. Eylem hayatta iyi sonuçlar veren şeydir. Çok sayıda akıllı ve bilgili insanın ihtiyaç duydukları sonuç düzeyini yaşamadıkları nedeni, sahip oldukları uzmanlıklara göre hareket etmek ya da uygulamaktan geçtikleri için yavaş olmalarıdır. Bir hayat koçu, müşterilerinin kararlarını çok hızlı bir şekilde ekstra bir şekilde vermelerini ve pahalı gecikmeleri azaltmalarını ve önemli ölçüde daha az riskle daha iyi kaliteli eylemler vermelerini sağlayabilir.
Motivasyon. Dünyanın en etkili uzmanları bile koçları, danışmanları ve kişisel danışmanları kullanırlar, çünkü bir bireyin ilerlemenize göz kulak olması durumunda hesap verebilirliğin güçlü bir psikolojik yönü vardır. Aktörler, modeller, hatta vücut geliştiriciler bile, hedeflerine ulaşmak için programlarını sürdürdüklerinden emin olan ve bu nedenle onlar için güçlü bir motivasyon gücü olarak hareket eden özel eğitmenlere sahiptir. Böyle yaşam koçları ile aynıdır. Tüketicilerini hedeflerine doğru motive ediyor ve sistemlerini korumak ve ona bağlı kalmak için onları sorumlu kılıyorlar.
Destek. Bir hayat koçu, değerlendirme, eleştiri, yargılama veya seçenek sunmadan hikayenizi dinleyecektir. En iyi vesilelerle, en iyi vesileyle sizin için desteklerini ödüllendireceklerdir.
Zorlukların üstesinden gelmek. Hepimiz, ölçülebilir sonuçlara ulaşmak için üstesinden gelmek isteyen yaşamlarımızdaki belirli engellerle karşı karşıyayız. Bir yaşam koçu, müşterilerinin beyin fırtınasını, başa çıkması gereken karmaşık zorluklara yönelik olası çözümler için sağlayabilir.
Yaşam dengesi. Bir yaşam koçu, hem düşük stres seviyelerine hem de üstün bir yaşam kalitesine yol açacak optimal dengeli bir orana ulaşmak için hayatınızdaki oyuna karşı işlev oranını güçlendirebilir.
Danışmanlık. Hayat koçlarının çoğu, girişimcilik, genel sağlık ve fitness ya da kaygı yönetimi gibi bazı deneyim alanlarında uzmanlaşmıştır. Danışman olarak sahip oldukları bilgi, bu tür yeteneklerin kullanılmasını gerektiriyorsa, müşterileri için paha biçilemez olabilir.
Gizlilik. Yaşam koçluğu, terapi ya da danışmanlık olmasa da, etik kurallar aynı müşteri gizliliği kurallarının koçluk oturumlarına uygulanacağını belirtmektedir. Bu nedenle, bir müşteri ve bir yaşam koçu arasında tartışılan şey kesinlikle gizlidir.