Hedef Belirleme Sanatı

Hedef Sanatı Sanatı
& ldquoBana söyle, lütfen, hangi yönden buradan gitmem gerektiğini lütfen? & rdquo
& ldquoThat almak istediğiniz yerde mükemmel bir anlaşma var & rdquo Cat dedi.
& ldquoI don & rsquot tam olarak nerede ve hellip & rdquo Alice belirtilen belirtmek.
& ldquoThen, hangi yoldan giderseniz gidin, & rdquo Cat dedi.
– LEWIS CARROLL, Alice Harikalar Diyarında
& rdquoObstacles gördüğünüz o korkunç şeyler
gözlerini hedefinden çıkardığında. & rdquo
– Henry Ford
Amaç Amaç ne olacak?
Amaç ayarı, muhtemelen hayatta daha hızlı ilerlemek için kullanabileceğiniz en az kullanılan ve en düşük tahmin edilen stratejinin altındadır. Sadece yazılı hedefler elde ederek kendinizi dünyadaki çoğu erkek ve kadından ayırırsınız. Oldukça az sayıda kişi, don & rsquot bile hayattan ne istediklerini bildiklerinde yazdıkları hedefleri yok. Yeryüzünde, onu aldıklarında nasıl biliyorlar? Sen eşsizsin, çünkü bu kitabı aldın çünkü içeride senin için bir şeyden çok daha fazlasını bilen bir şey var. Hayatında bir şey yapmak için bir özlem var.
Ayrıca, hedeflere sahip olmak size daha mutlu bir insan yapacaktır.
Çoğu insanın fark etmediği şey, önemli hedeflere, yaşamdan daha büyük hedeflere sahip olmanın, gerçekçi hedeflere sahip olmanın çok daha motive edici olduğu, gerçekleştirebileceğinizi bildiğiniz hedeflerdir. Hayattan daha büyük hedefler, karşılaşacağınız tüm kısa vadeli aksaklıkların üstesinden gelmek için daha fazla itici güç verecektir ve bir avuç ile karşılaşmak zorundasınız. Tahammül etmeniz gereken daha fazla ısrarla sizi uyarlayacaktır.
Hedeflerimden biri de bu kitabı okuyarak hayatınızda daha hızlı bir şekilde hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktır. Bu stratejiyi 30’lı yaşlarımın başında buldum. Belki siz genç yaşlarınızda veya yirmili yılların başında, sizden daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Ve, zaten kendi başbakan olanları için, herkes için hedef belirleme işlevi sanatı endişe verici değil, yaş kayıtsız. Gerçekte, çok fazla yaşam karşılaşması ile, istemediğiniz tüm faktörleri keşfederek, hayal ettiğiniz şu ana kadar elde etmek için daha basit bir fayda sağlamanızın bir yararı olabilir.
Ana kesin hedefiniz
Let & rsquos, bu kitabı bir testten geçirerek başlayalım ve şu an kendinizi hissetmeniz için bir dakika ideal:
Başarısız olamayacağını biliyorsan şimdi hayatınla ne yapardın?
Ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip.
Şimdi, bunu yukarıdaki boşlukta veya günlüğünüzde oluşturun. Büyük olasılıkla, hayattaki kesin hedefiniz, sizi memnun edecek bir şey. Ve bunu hatırlamaya çalışın, orada ne kadar uzun sürdüğünüzü uzun süreliğine gerektirdiğinden emin olun. Kalıcı hatalar, geçici defeatlar gibi faktörler yoktur. Bu düşüncelerle, durdurulamaz bir doğa kuvveti olacaksınız. İnan bana, geçici yenilgiler olacak. Olağanüstü bir yaşam sürmek istiyorsanız, dışarıdaki tüm etkilerini, oluşabilecek sorunları yönetebilmenin hiçbir yolu yoktur.
Murphy & rsquos Kanunu
Ve daha sonra 1952 dağcılık kitabındaki yasayı & ldquoancient dağcılık & rdquo atasözü olarak tanımlayan Jack Sack tarafından atıfta bulunulan Murphy & rsquos Yasası var, ve muhtemelen yanlış gidebilecek bir şey var.
Tanıdık Direniş
Ayrıca, aile üyelerinizden ve iyi arkadaşlarınızdan bir miktar direnç için hazırlanın. Belki de hedeflerinizin peşinden koşmanın tam bir çılgınlık olduğunu düşündüklerinde, herkesin hayattaki kesin hedeflerine uyup uymadığını söyleyen o sesi dinlemeye direnen direnişe katlandıklarında akla en etkili ilgileriniz olduğunu düşünebilirler. konfor bölgesinde daha az. Bu insanlardan bazılarını bugün yaşamınızdan tamamen engelleyemeseniz de, erkeklerin ve kadınların gücünüzü tüketenlerle, daha fazla, neyin başarılabileceğine daha fazla odaklanan zehirli insanlarla, daha az zaman harcamasına dikkat etmelisiniz. gerçekleştirilebilir. Bunu birçok kez kendim yaptım, bazı durumlarda gerçekten çok zor, ama kalbinin derinliklerinde biliyorsun ki, eğer onların seviyesinde kalırsan, sonraki platoya asla ulaşamazsın.
İlk olarak, tam olarak ne istediğini bilmelisin. Çoğu insan bu seçimi kesinlikle yapmaz. İkincisi, bunu elde etmek için harcayacağınız fiyatı belirlemeniz ve ardından fiyat etiketini ödemekle meşgul olmanız gerekir.
Jim Carrey ve gol ayarı
Çoğu birey The Grinch, The Truman Show ve Ace Ventura, Pet Detective gibi filmlerle tanınan popüler aktör Jim Carrey’le tanışıyor. Jim Carey, Wayan kardeşler tarafından siyah bir komedi gösterisi olan Living Color’ın kadrosuna alınmadan önce, Jim, onun için bir rüya fırsatı olan Cumartesi Akşamı Live tarafından reddedildi. Çarpıcı bir wannabe oyuncusu olarak o, aramaları ve seçmeleri döküm ederken otomobilini zar zor besleyen yemeklerde uyuyordu. Bu süre zarfında Jim, kendisi için her zaman onunla birlikte taşınan 1995 yılında Şükran Günü için bir çek oluşturdu. Mücadeleleri ve reddetmeleri sırasında birçok kez, çekini çıkarır ve o kontrolde nakit çekmenin ne kadar muhteşem olacağını görselleştirir.
“Ben kendimi 10 milyon dolarlık bir kontrol yaptım ve işlenen hizmetler için teşekkürler. Şükran 1995. Cüzdanımı yerleştirdim ve bozuldu. Ve sonra, Şükran Günü 1995’ten hemen önce, bunun için 10 milyon dolar kazanacağımı belirledim. Dumb & Dumber: Bunu tabutta, babamla birlikte doğrulamak istiyorum çünkü birbirimizle olan rüyamızdı. ”
& ndash Jim Carrey
Jim Carrey bu hikâyeyi sık sık anlatıyor, ancak şimdi kârlı olsa da, o zamanın ne kadar zor olduğunu küçümsüyor. Bu ilham verdi ve onun ayak izlerinde birçok ilham kaynağı olacak.
Kimin için ilham vereceksiniz?
& lsquoDen karanlık saatlerimin çoğunda, hiçbir şekilde kendimi herkese ilham kaynağı olarak görmüyorum. Yine de yıllar geçtikçe, kendilerine ilham aldığımı söyleyen birkaç arkadaş, meslektaşım ve tüketici ile görüştüm. Oldukça alçakgönüllü olsa da, sahip olduğunuz tüm aksaklıkları düşündüğünüzde müthiş bir duygudur ve tüm zaman öğeleri planlarınıza göre gitmedi, asla hedefleri asla düşünmedi. Benzer şekilde, başarılı olduğunuzda çoğu erkek ve kadın, katlandığınız tüm zorlu eylemleri ve tüm davaları ve mücadeleleri göz ardı eder. Çoğu insan, rahat bölgedeki insanlar iyi söyleyebilir ve ldquoOh, o sadece şanslı ve rdquo. Şans, kendiniz ve hellipno için yarattığınız tek şey, sizin için tek bir şey yapacağız. Jim Carrey’in televizyon seyreden koltuğunda oturması gibi bir şey yoktu ve onun kim olduğunu bilmediğini söyleyen bir kişi, ona Dumb ve Dumber yapmak için on milyon istediğini sormadı.
Jim’in bu doğrulamayı yapması için ne yapacağını eklediğini ve & quot; render çözümleri oluşturulduğunu & rdquo. Çekiniz için ne yapacaksınız ya da geri vereceksiniz.
Son teslim tarihi olmayan hedefler ve son teslim tarihi olmayan hedefler
Son teslim tarihi olmayan hedefler, sadece hayal edeceğiniz veya hayal kuruyorsanız. Yolda olduğun zaman başka nasıl öğreneceksin? Hedeflerinizi sürekli olarak yazarak ve yeniden tanımlayarak, iyi sonuçlarınızı, ay ay ve yıl bazında ölçebilecek bir konumda olacaksınız. Belirlenen son tarihe göre sonuçları göremezseniz, tohumunuzu evrene getirdiniz ve yapabildiğiniz her şeyi yaparsanız, uygun eylemi gerçekleştirdiğinizde uzatılmış olarak başarabilirsiniz.