Hedef Belirleme Sanatı

Amaç Sanatı ayarı
& ldquoBana söyle, lütfen, hangi yoldan gitmem gerektiğini lütfen? & rdquo
& ldquoThat, tam olarak nerede almak istediğinizde mükemmel bir anlaşmaya bağlıdır, & rdquo Cat dedi.
& LdquoI don & rsquot çok nerede bakım & hellip & rdquo Alice dedi.
& ldquoThen, hangi yoldan giderseniz gidin, & rdquo Cat dedi.
– LEWIS CARROLL, Alice Harikalar Diyarında
& rdquoObstacles gördüğünüz o korkunç şeylerdir
gözlerini hedefinden çıkardığında. & rdquo
– Henry Ford
Hedef Ayarı ne olacak?
Amaç ayarı muhtemelen en az istihdam edilen ve yaşamda daha hızlı ilerlemek için kullanabileceğiniz tahmini yöntemin en altındadır. Sadece yazılı hedefler alarak, kendinizi bugün dünyadaki çoğu insandan ayırırsınız. Bir çok erkek ve kadın, yazdıklarının ne olduğunu bilip bilmedikleri bir şey olsa bile, yazdıkları hedefleri yazmadık. Yeryüzünde, bunu aldıklarında nasıl biliyorlar? Bu kitabı aldığın için kendine has birisin, içinizde senin için orada bir şey bilen bir şey var. Hayatında bir şey yapmak için bir özlem var.
Ayrıca, hırsları sahip olmak size daha mutlu bir insan yapacaktır.
Pek çok birey anlayamadığı şey, büyük hedefler, yaşamdan daha büyük hedefler elde etmenin, gerçekçi hedefler elde etmekten daha fazla motive edici olması, elde edebileceğiniz bildiğiniz hedeflerdir. Hayattan daha büyük hedefler, karşılaşacağınız geçici aksaklıkların üstesinden gelmek için daha fazla itici güç verecektir ve bir çiftle karşılaşmak zorundasınız. Tahammül etmeniz gereken bu süreklilik ile sizi uyarlayacaktır.
Hedeflerimden biri, bu kitabı okuyarak hayatınızda daha hızlı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktır. Bu tekniği 30’lı yaşlarımın başındayken keşfetmedim. Belki siz genç yaşlarınızda veya yirmili yılların başında, sizden daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Ve hâlihazırda en baştakiler için, endişe etmeyin, nesnel belirleme sanatı herkes için geçerli, yaş kayıtsız. Gerçekte, bir çok yaşam pratiği deneyimiyle, istemediğiniz tüm şeyleri keşfederek, belki de hayal ettiğiniz şeyi elde etmeyi kolaylaştırarak, bir yararınız olabilir.
Önemli kesin hedefiniz
Let & rsquos, bu kitabı sınayan bir testle başlıyor ve şu an üzerinde düşünmeniz için kendinize bir dakika daha uygun hale getirsin:
Başarısız olamayacağını bilseydin, bugünlerde hayatın boyunca ne yapardın?
Ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip ve hellip.
Şimdi, bunu yukarıdaki ya da günlüğünüzde yazınız. Muhtemelen, bu hayattaki kesin amacınız, sizi sevindirecek bir şeydir. Ve bunu unutma, ne kadar genişlemiş olmanız gerektiğine dair bir şey yapmıyorsunuz. Kalıcı hatalar gibi bir şey yoktur, sadece geçici yenilgiler. Bu düşüncelerle, durdurulamaz bir doğa gücü olacaksınız. Beni düşün, geçici yenililer olacak. Olağanüstü bir yaşam sürdürmek istiyorsanız, tüm açık hava etkilerini, oluşabilecek sorunları yönetebilmenin hiçbir yolu yoktur.
Murphy & rsquos Kanunu
Ve daha sonra 1952 dağcılık kitabındaki yasayı & ldquoancient dağcılık & rdquo atasözü olarak tanımlayan Jack Sack tarafından atıfta bulunulan Murphy & rsquos Yasası var, ve muhtemelen yanlış gidebilecek bir şey var.
Tanıdık Direniş
Ayrıca, aile üyelerinizden ve arkadaşlarınızdan bazı dirençlere hazır olun. Hedeflerinizin peşinden koşmanın, kendileri gibi, herkesin hayattaki kesin hedeflerine uymalarını ve önemli bir yere yerleşmesini söyleyen bu sesi dinlemeye direnmeye karşı koyduğuna dair sizi ikna etmeye çalıştıklarında akla en çok ilgi duyduklarına inanabilirler. konfor bölgesinde daha az. Belki de bu insanların bir kısmını hayatınızdan tamamen engelleyemeseniz de, enerjinizi tüketen insanlarla daha az zaman harcamayı gerçekten hesaba katmalısınız, neyin başarılabileceğine daha fazla odaklanan zehirli kişiler, gerçekleştirilebilir. Bunu kendimi birçok kez gerçekleştirdim, bazen ciddi bir şekilde zorluyor, ama kalbinizin derinliklerini biliyorsunuz, eğer onların seviyesinde kalırsanız bir sonraki platoya ulaşamazsınız.
Öncelikle, ne istediğinizi tam olarak bilmeniz gerekir. Çoğu birey bu seçimi hiçbir şekilde yapmaz. İkincisi, bunu gerçekleştirmek için ödemek zorunda kalacağınız maliyeti anlamanız ve daha sonra maliyeti ödemekle meşgul olmanız gerekecektir.
Jim Carrey ve gol ayarı
Çoğu insan bugün The Grinch, The Truman Show ve Ace Ventura, Pet Detective gibi filmlerle ünlü ünlü aktör Jim Carrey ile tanıştı. Jim Carey, Wayan kardeşler tarafından siyah bir komedi gösterisi olan Living Color’ın kadrosuna alınmadan önce, Jim onun için bir rüya fırsatı olan Saturday Night Reside tarafından reddedildi. Çarpıcı bir wannabe oyuncusu olarak arabada uyuyordu, ancak arama ve seçmelere katılmasına rağmen zorlukla yiyecek satardı. Bu süre boyunca, Jim her zaman onunla birlikte taşınan, 1995 yılında Şükran Günü için tarihli bir çek oluşturmak. Mücadeleleri ve reddedişleri sırasında birkaç kez, çekini çıkarır ve ona bakar, kontrolde paranın ne kadar fantastik olacağını görselleştirirdi.
“Ben kendimi 10 milyon dolarlık bir kontrol için işledim ve işlenen hizmetler için on milyon dolarlık bir çek yazdım. Şükran Günü 1995. Cüzdanıma koydum ve kötüye gitti. Ve sonra, Şükran Günü 1995’in hemen öncesinde, on milyon dolar kazanacağımı keşfettim. Dumb & Dumber için, bu çekimi tabutta babamla birlikte bıraktım çünkü birbirimizle rüyamızdı. ”
& ndash Jim Carrey
Jim Carrey, bu hikayeyle ilgili genel olarak insanlara anlatıyor, ancak şimdi kârlı olsa da, o zamanın ne kadar zorlayıcı olduğunu küçümsüyor. Bu ilham verdi ve onun ayak izlerinden çok ilham kaynağı olacak.
Kimin için ilham vereceksiniz?
& lsquoDem karanlık saatlerimin birçoğunda, hiçbir şekilde kendime ilham verdiğimi düşünmüyorum. Bununla birlikte, yıllar geçtikçe, onlara ilham kaynağı olduğumu bana anlatmış olan birkaç arkadaş, meslektaşım ve müşterilerle iletişime geçtim. Gerçekten alçakgönüllü olsa da, sahip olduğunuz tüm aksaklıkları dikkate aldığınızda mükemmel bir duygudur ve her zaman meseleler planlarınıza göre gitmedi, emelleri boşver. Aynı şekilde, müreffeh olduğunuz zaman, bir çok kişi, katlandığınız tüm zorlu eylemleri ve tüm davaları ve mücadeleleri gözden kaçırır. Çoğu erkek ve kadın, rahat bölgede olanlar, iyi diyebilir ki, o sadece şanslı ve rdquo. Şans, kendiniz için yarattığınız bir şeydir ve bir parça sizin için yapacak. Jim Carrey’in televizyon izlerken koltuğunda oturması gibi bir şey yoktu ve bir kişi Dumb ve Dumber’i yapmak için on milyon istediyse ona kim olduğunu sormadığını söyleyen bir kişiydi.
Jim’in bu doğrulamayı yapması için ne yapacağını eklediğini ve & quot; render çözümleri oluşturulduğunu & rdquo. Doğrulama için ne yapacaksınız veya geri vereceksiniz.
Son teslim tarihi olmayan hedefler ve son teslim tarihi olmayan hedefler
Son teslim tarihi olan hedefler sadece hayal edeceğiniz ya da hayal kuruyorsanız. Yolda olduğun zaman başka nasıl öğreneceksin? Hedeflerinizi sürekli olarak yazarak ve yeniden tanımlayarak, iyi sonuçlarınızı, ay ay ve yıl bazında ölçebilecek bir konumda olacaksınız. Belirlediğiniz son tarihe göre son sonuçları göremezseniz, tohumunuzu evrime eklediniz ve ne yapabileceğinizi düşündüğünüzden emin olun, uygun eylemi gerçekleştirirken uzun süre elde edebilirsiniz.