Kişisel Bilgisayar Teknisyeni Olmak İçin

Bu yazıda farklı özelliklere sahip dizüstü bilgisayar teknisyenleri üzerinde çalışacağım. Her form hakkında birkaç kritik gerçekleri, ne tür ve ne yapmak istediğimiz gibi ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Orada laptop teknisyenleri, Pc, Mac tamir ve bilgi kurtarma teknisyeni farklı türde. Bilgisayar teknisyeni, Bilgisayar veya dizüstü bilgisayar tamiri için eğitilmiş tek kişidir. Bu onarım bir yazılım veya donanım onarımı olabilir. Bir yazılım onarımı, işletim sistemini veya uygulamayla bağlantılı sorunları düzeltmeyi içerir. Bir donanım onarımı öncelikle Bilgisayar veya dizüstü bilgisayarın parçaları ile ilgilidir. Belli bir kişinin ne kadar kişisel bilgisayar eğitimi alması gerektiği konusunda herhangi bir sınır yoktur. Azaltma tarafında bir bilgisayar teknisyeni diploması varsa kişisel bilgisayar teknisyeni olarak çalışmaya başlayabilir. Genellikle A + sertifikası (Bu ders Microsoft’u ve diğer ilgili sertifikaları içerir), çoğu işverenin dizüstü bilgisayar teknisyenleri için görünmeleri durumunda gerekli olan resmi belgedir. Çoğu durumda, not 10 artı bir pc diploma veya bir artı belgeleme yeterlidir.

Diğer teknisyen türü bir Mac teknisyeni. Bu günlerde çoğunlukla kullanılan iki plaka türü arasında ayrım yapalım. 1 Windows, diğeri Macintosh’tır. Microsoft pencereleri yapar ve Apple Mac geliştirir. Microsoft tarafından oluşturulan tüm işletim sistemleri (Windows 3.1, Windows 95, Windows 98, Windows Minimum, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7) windows plaka türleri olarak adlandırılır. Öte yandan Panther, Tiger, Leopard ve kar leoparı Apple mühendisleri tarafından yazılan işletim sistemidir. Apple işletim sistemi yalnızca Apple’ın kendi bilgisayar makinelerini plaka türüne göre kullanılmasını sağladığını gösteren kendi kişisel donanımında çalışır. Windows işletim programı Bilgisayar (özel pc), dizüstü bilgisayar veya net kitapta çalışır. UNIX ve Linux gibi nadiren kullanılan başka platformlar da vardır. Bir Mac teknisyeni olmak için biri Apple sertifikalı olmalı. Belgeyi takiben karşılaşılması açıktır.

Gerçekten, bir Bilgisayar teknisyeninin Mac makinesinde çalışmayacağı bir eğilimdir. Bence bu makinelerin onarılması söz konusu olduğunda Mac makineleri daha hassas ve hassas. Uygulama platformu Windows tekniğinden tamamen farklı. Diğer neden bu makinelerin maliyeti olabilir. Mac bilgisayar sistemleri son derece fiyatlıdır ve özel dizüstü bilgisayar veya bilgisayar teknisyenleri tehlikeye atmak istemiyorlar. Yine bir başka nedeni, Mac bilgisayarları için parçaların bilgisayar parçaları gibi her yerde kolayca bulunamamasıdır.

Sonraki pc teknisyeni, bilgi kurtarma teknolojisidir. Bu en yüksek teknoloji mesleği. Bu tür uzmanlardan birine dizüstü bilgisayar olmak için iki önemli adım var. Öncelikle, 1 depolama ortamı konusunda uzman bilgi sahibi olmalıdır; Gerçekten sabit sürücüler açarak sabit diskin veya bilgi deposunun nasıl çalıştığını tanımak için eğitilmelidir. Veri kurtarma teknisyenleri için zorlu bir sürücü onarım rotası veya zorlu disk onarımı kursu zorunluluktur. Bilgi kurtarma işi, çeşitli viteslerin kullanılmasını gerektirir. Bilgi kurtarma dişlisinin nasıl kullanılacağı konusunda zorlu bir disk uzmanı eğitilir. Bilgi kurtarma uzmanı bu tür teknolojiyi kullanmalıdır. Kurtarma yöntemi, bu makinelerin özel olarak uygulanmasına bağlı kalınca basit değildir. Pc, Mac veya bilgi kurtarma teknisyeni olmasına bakılmaksızın, 1 işi doğru yapması için sertifikalandırılması ve deneyimli olması gerekir.

Bu yazı, ne kadar çok teknisyenin orada olduğunu ve bireysel bir pc, Mac veya bilgi kurtarma teknisyeni haline gelmek için neyin gerekli olduğunu açıklıyor.