Mucizelerdeki Bir Kursun Temel İlkeleri: Oz Büyücüsü

Mucizelerdeki A Kursu’nun merkezi öğretisi, şu anda Tanrı’yla evimizdeyiz, doğru doğuşumuza uyuyor ve yeryüzündeki hayatı hayal ediyor. Oz Büyücüsü’ndeki Dorothy gibiyiz, kaybettiğimiz korkunç bir kabus görüyoruz ve eve giderken karşımıza gelebiliyor. Dorothy gibi, konut için de uzun, cennet (veya Kansas) olarak da adlandırılırız. Dorothy, Oz’un çok güzel bir yer olduğunu düşünse bile, evinin yolunu bulmaya çalışıyor. Dorothy uyandığında, onun sevdikleriyle kesinlikle mülk sahibi olduğunu görür. Şu ana kadar, topuklularımıza tıklayıp hane halkına gidip, Tanrı ile olan ya da O’ndan ayrıldığımız yanılsama ile birlikte olduğumuz gerçeğin arasında, gerçekten de ve korku arasında seçim yapma şansımız var. Kurs, bu düşüncenin ego ve rsquos yolu ile gezegenin Kutsal Ruh ve rsquos görünümü arasındaki seçim olarak ifade eder.
Bu dünya, endişeyle doldurulan düşünülürse, Tanrı’nın yarattığı gibi bir yanılsamadır. Tüm sorunlar, belirli bir hatadan, ayrıldığımızın ve yanlız olduğumuza dair yanlış inanıştan ve Tanrı’nın bizi terk ettiğinden kaynaklanır. Bu yanlış inanç, su kaynağımızdaki su kaynağının gideceği yere akmasını engelleyen bir kink gibi büyük ölçüde arzumuzdan bizi uzak tutar. Tanrı ve rsquos’u düşüncemizin içinde kıvılcımlar olduğunda olduğu gibi alamıyoruz. Bağışlama, bizi sevgi ve barış akışına açan ana araçtır. ACIM’de affetme, geri dönüş yolunu keşfettiğimiz ana yol olarak vurgulanıyor.
Mucizelerdeki bir Kurs, Tanrı’nın Saf Olduğunu ve Gibi hiçbir zaman cehennem inşa etmeyeceğini veya sevgili çocuklarını cezalandıramayacağını belirtmektedir. Esasen bu dünya bir rüya olduğu ve rüyaların gerçek olmadıkları gerçeğini, çünkü hiç kimsenin günah işlemiş olmaması. Bunun yanılsamasında, kendimizi kusurlu insanlar olarak görüyoruz, çeşitli günahlardan suçluyuz. Çirkin düşünceler hisseder ve çirkin şeyler yaparız. Ama bu bizim sahte benliğimizden, egodan gelir ve dolayısıyla gerçek değildir. Nihai gerçek, aynı şey olan sadece Allah’ın ve Takdir’in olmasıdır. Tıpkı Tanrı için bir başka isim gibi.
İncil’de insanın günahı Tanrı’dan uzak durduğunu, Tanrı’nın İsa’yı kefaret içinde ölüme göndermesi gerektiğini öğretiriz. Öte yandan ACIM, İsa’nın insan ve rsquos günahları için kurban edici bir kefaret olarak ölemediğini, çünkü Tanrı’nın hiç bir şekilde başlamamıza hiç bir şekilde başlamamış olduğunu söylemektedir. Tanrıdan asla ayrılmadığımız göz önüne alındığında, haykırılacak bir günah yoktur. Tüm kötü rüyalarýzý sađlar. İsa isteyerek, fiziğin ve ölümün gerçek olmadığını bize öğretmek için çarmıha gerilmeyi seçti. O, bedenini bilmediğini ve düşüncelerinin sadece Tanrı ile özdeşleştiğini bildiği için çarmıhta tahammül edemedi.
Bu rapor benim kitabımdan Breaking No maliyetinden alıntılandı: Mucizelerdeki Affetme ve Kurs Kurs Maliyetinizi Ücretsiz Olarak Ayarlayabilir.