Sizin İçin Uygun Video Oyun Konsolunu Nasıl Seçirsiniz?

Video oyunları bu günlerde her yerde ve en üst düzeyde eğlence sunuyor. En az bir video oyun programı bulunmayan çok sayıda hanehalkı yok değil. Ne kadar sıradan oyun sistemlerine rastlamış olursanız olun, bunu söyleyerek, belki de her oyunun ardından oyununuzu güçlendirecek küçük bir yardıma ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki rapor, video oyunlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir oyun dizüstü bilgisayarınızla uyumlu olup olmadığından emin değilseniz “Can It Run It” internet sitesini kullanın. Bu indirme, bilgisayarınızda belirli bir oyunu oynayıp oynamayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Planınızı perakendeciye eklemek için gerçekten sabit diskinizdeki ek alanı kullanmak istemiyorsanız, normalde daha sonra silebilirsiniz.

Çok küçük gençler için sohbetteki tüm özellikleri devre dışı bırakın. Oldukça genç yaştaki küçük çocuklar bu tür etkileşime girmeye ihtiyaç duymazlar. Sohbeti kapatma özümünü vermeyen oyunlar satın almayın. Mağazadaki çalışanlarımıza hangi oyunların en etkili bahis olduğunu sorun.

Gençler için oyun satın alırken ESRB derecesine baktığınızdan emin olun. Oyun muhtemelen çocuklara uygun görünebilir, ancak oyun oynanır oynanmaz yeni bir solucan kutusu açılır. Satın almadan hemen önce oyun oylarını ve uyarı listesini kontrol edin.

Bir video oyun satıcısındaki oyunculardan veya personelden yardım isteyin. Hangi oyunları kendi tarzınızda buldunuz ve spesifikasyonlarınıza uymanızı destekleyebiliyorlar. Hatta bazı dükkanlarda yeni oyunlar denemek için bir konumda olacaksın.

Oyunu 1. derecelendirmesini kontrol etmedikçe, küçük olanları asla oynamasına izin vermeyin. Bazı video oyunları grafik şiddeti içerir ve yalnızca yetişkinler içindir. Çocukların bu şekilde oyun oynamasına izin vermek ideal bir seçenek değildir. Bir oyun şiddetliyse küçük küçüklerin uyku ve davranışları üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

Çocuklarınızı düşünün ve “olgun” olarak derecelendirilmiş oyunları yönetebileceklerini düşünün. Çoğu video oyun sistemi, yetişkin oyunları bloke edecek şekilde sabitlenebilir. Bunu bir dizüstü bilgisayarda yapmak çok daha karmaşıktır. Çocukluğunuzun üstlendiğinizi gözleyin.

İhtiyaçlarınız için hangi konsolun ideal olduğunu bulmak için uğraşıyor musunuz? Oyun dışında ne istediğinizi varsaymanız ve daha sonra konsolun hangi işlevleri sunabildiğini görmeniz gerekir. İnternet, araştırma yapmak için mükemmel bir noktadır. Çeşitli sistemlerin eleştirileri basitçe bulunabilir. Neyin üzerinde duracağını anlamadan bir oyun tekniğine yatırım yapmayın.

Uzun süre boyunca videolar oynattığınızda, kendi kendine sulu kalmanızı sağladığınızdan kesinlikle emin olmalısınız. Video oyunları, bunları depresyondan etkilenebilir ancak bağımlısı olmaya dikkat etmeyebilir ve vücudunuzun temel özelliklerine dikkat çekmek için ihmal edilebilir. Video oyunları oynarken susuzluğun sizi hasta hale getirebileceğinden çok fazla su içmeyi unutmayın.

Cesur olun ve bir sürü video oyunu deneyin! Aynı oyun türünde daha çok ve daha fazla sıkışan birçok oyun vardır. Video oyunları asistlerinin çeşitli türlerini oynamak, karşılaşmanızın keyifli olmasını sağlar.

Özellikle yoğun bir oyun seansı sırasında çok fazla su iç. Video oyunları bağımlılık yapar ve sizi içeri çekebilir. Bu olduğunda içki içmeyi unutabilirsiniz. Dehidrasyon potansiyel olarak zararlı bir durumdur, bu nedenle oyun oynarken sıvıları içmeye göz yummamanızdan emin olabilirsiniz.

Video oyununu sadece ilgi alanına sokma. Bütün gün oynadığınızda, sağlığınız azalabilir. Başka öğeleri etkin bir şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Kolayca video oyunlarına bağımlı olmak için gelebilir, bu yüzden sadece orta derecede kullanın.

Çocuğunuzun, özellikle oynarken öfke veya saldırganlık gösterilmesi gibi, aynı zamanda bir video oyununa girdiğini görürseniz, zamanlarının az olması gerekir. Onu oyundan tamamen çıkarmanız gerekiyor. Hızlı bir gezintiye çıkın veya bisiklet sürmeye başlayın. Düşüncelerini video oyunundan çıkaran bir şey yapın.

Vahşi, agresif veya video oyunlarına bağımlı olan çocuklar, oyunlarından bir mola vermek zorunda kalacaklardır. Böyle bir durumda, kurtaracak bir yer bulması için oyuna girmesini ve ardından oyunu kapatıp başka bir etkinliğe yönlendireceğini söyleyin. Birlikte hızlı bir yürüyüşe çıkın veya düşüncelerini oyundan çıkarmak için bisiklet sürmeye devam edin.

Video oyunları söz konusu olduğunda ne gibi bir şey olursa olsun, oynamak için yatırım yaptığınız zamandan memnun kalacaksınız. Oyun uzmanlığınızı sevmek için bu makaledeki ipuçlarını kullanın. Video oyunları, heyecan verici eğlencenin bir portalıdır.