Steve Ultimate Intrapreneur ve Girişimciyle İşler

Steve Ultimate Intrapreneur ve Girişimciyle İşler
            Howard Edward Haller tarafından
Steve Jobs, başarılı ve devrimci bir Girişimci olarak bilinir. Ancak kişisel tanımlanmış yayınlanmış ifadesiyle, İşler hem bir İntrapreneur hem de Girişimciydi! Kitleler için kolayca kullanılabilen teknolojiler, Steve Jobs’un yaratıcılığı ve yeniliğiyle artırıldı.
Apple’ın Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs, “intrapreneurship” terimini popülerleştirmede özellikle yardımcı oldu. 30 Eylül 1985’te “Newsweek” yazarak Jobs şunları söyledi: “Macintosh grubu genel olarak içgüdüler olarak tanınıyordu … bir grup insan, özünde garaja gidiyor, ama büyük bir şirkette.”
O yılın başlarında, 4 Şubat 1985 TIME Magazine & rsquos post, & Interreneur & ldquoHere intrapreneurial ruhu tartıştı. Kısa makalede, Ortak Motorlar içindeki Apple, Satürn’ün, AT & T, Information Basic, DuPont ve Texas Instruments’ın içerdiği girişimcilik girişimleri kadar uygun bir şekilde yaratılması yer aldı.
Bir yan not olarak, Apple Laptop’un kendisi iki büyük şirket kadrosunun bir uzantısı olduğu için girişimsel bir girişim oldu. Steve Jobs, Atari ve Steve Wozniak (& ldquoWoz & rdquo) ‘da Hewlett Packard bölüm zamanında çalışmıştı.
HP ile yaptığı iş sözleşmesinden bu yana, Wozniak prototip & ldquopersonal pc & rdquo’u bir HP yöneticisine sunmuştu. Neyse ki & ldquoWoz & rdquo ve Jobs HP Executive tek taraflı olarak sıradan insanların bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayarla ne yapacağına dair bir yorum ile bu fikri reddetti? & Rdquo HP reddinin iyi haberini duyduğunda İşlerin belirtildiğini bildirildi, & ldquoWe & rsquore yol! & rdquo
Daha sonra, 1980’lerin başında ve Steve Jobs ve yirmi Apple Kişisel bilgisayar mühendisinin seçilmiş gruplarından biri, diğer Apple çalışanlarından kendilerini yenilikçi ve intrapreneur olarak Macintosh Dizüstü bilgisayarını veya bilgisayarını (& ldquoMAC & rdquo) yapmak için ayırdı. Bu intrapreneurial grup, Apple Personal bilgisayarında bir & ldquocult & rdquo olmaya başladı.
Steve Jobs & rsquo kişisel liderliğinin altındaki MAC grubu, tamamen bağımsız ve Apple’daki herhangi bir kimsenin müdahalesi olmadan çalıştı. Senaryoyu bilen kimseler, Jobs’un ve Mühendisler Grubunun yetişkin gözetimi ve rdquo’su oynamaya izin verildiğini söyledi (ipucu: CEO Scully ve Apple Board).
Bu ayrı Apple intrapreneurship girişim sonunda Apple’ın ana öğeleri ile rekabet edecek. Bu rakipler, sonuçta Apple & rsquos CEO’su John Scully’nin Jobs’la hoşnutsuzluğa dönüşmesinin bir parçasıydı. Scully daha sonra Yönetim Kurulu’nun Steve Jobs’u (daha sonra Scully’nin kendi komplosuyla ilgili olduğunu itiraf etti) ateşlemesine yol açtı.
Zaman zaman Kurumsal Girişimcilik adı verilen girişimcilik, girişimcilik fikirleri, inovasyon uygulama ve büyük (ya da orta büyüklükteki) bir organizasyon içinde kuruluş prosedürlerini başlatma fikrinden gelmektedir.
Üretken bir girişimci olmak sadece yaratıcılıktan ya da bir konseptten çok daha fazlasını gerektirir. Etkili bir girişimci, eşsiz bir fikri paylaşma ve ifa etme konusunda gerçek tehlikeleri almaya istekli olmalıdır. Bir girişimcinin, bir göreve odaklanan işe girmeye hazırlıklı olması ve kendi içgüdüsel hedeflerini savunmak için her an işten çıkarılmaya hazır olması gerekir. Steve Jobs bu erdemi açıkça gösterdi.
Girişimcilik başarı için & ldquosecret silahı olarak adlandırılmıştır. 3M, Anaconda-Ericsson, Apple Kişisel bilgisayar, AT & T, Corona Bilgi Sistemleri, Data Basic, DuPont, GE, Genentech, Lockheed, Prime Bilgisayar sistemi, Sony, Texas Instruments Toyota ve diğer müreffeh gibi yüksek teknoloji firmalarında kullanılmaktadır. firmalar!
& LdquoIntrapreneurship & rdquo terimi, son otuz yıldır organizasyon sözlüğünün bir unsuru olarak ortaya çıkmıştır. TIME ve Newsweek makaleleri 1985’te yayınlandı. Ancak üç yıl önce, Howard Edward Haller & rsquos resmi akademik vaka çalışması ve Master & rsquos Tezi, Super Mini Computer sistem şirketi, PR1ME Dizüstü bilgisayar veya bilgisayar Inc. (1977) hakkında yazdığı zaman & ldquointrapreneurship & rdquo belgesini belgeledi. 1980). Haller & rsquos intrapreneurship araştırması 1982 yılında University tarafından yayınlanmıştır (daha sonra Haller & rsquos ikinci kitabı, & ldquoIntrapreneurship Results & rdquo olarak yayınlanmıştır). & LdquoIntrapreneuring & rdquo terim, 1985’te yayınlanan “Intrapreneuring” adlı kitabında yönetim danışmanı Gifford Pinchot III tarafından popüler hale getirildi.
Son otuz yıldan fazla olan hem büyük hem de az sayıdaki büyüyen örgütler, kendi örgütlerinde intrapreneurial faaliyetlere izin vermeyi denediler. Sayısız başarılı intrapreneurial girişimler aşağıdaki gibi düşünceler geliyor: Apple & rsquos “Macintosh”, PR1ME Kişisel bilgisayar & rsquos “PR1ME Leasing,” 3M & rsquos “Post-It Notlar,” Sony & rsquos & ldquoPlayStation, “ve W L Gore & rsquos” Elixir Gitar Sting Hattı. ”
Steve Jobs ve ekipleri, Apple Computer sistemi, Mac, iTune, iPad, iPhone, iCloud, Pixar ve çok daha fazlasını içeren, ancak bunlarla sınırlı olmayan, yenilikçi bir dizi ürün için teşekkür ederiz. Ne bir miras! Sağol Steve. Özlenecek, ama unutulmayacak.