Teresa Palmer

Teresa Palmer
Oyuncu ve model Teresa Palmer bazı etkileyici film kredileri topladı. Teresa Palmer, Güney Avustralya’daki Adelaide’de bir yatırımcı olan Kevin Palmer ve eski bir misyoner ve hemşire olan Paula Sanders’a dünyaya geldi. Teresa Palmer 2003 yılında Mercedes Koleji’nde yüksek okulu tamamladı. Teresa Palmer, onun mantıklı şakaları için doğru bir şekilde tanımlanmış ortak bir öğrenciydi. Teresa Palmer, Rundle Mall’da bir Cotton On çıkışında Teresa Palmer’ın bulunmasına kadar çalıştı ve filmde ilk kez bir filmden çıkış ve çığır açan fonksiyonunda 37: 2006 (2006). İlk kez yazar / yönetmen / yapımcı Murali K. Thalluri tarafından yapılan film, 2006 Cannes Film Festivali’nde “Belirli Bir Şekilde Değil” dalında yarışmış ve altı öğrencinin hayatını gün boyu gözden geçirerek yıkıcı bir intiharla sona erer.
Teresa Palmer hızla “Harry Potter” yıldızı Daniel Radcliffe’nin karşısındaki arka arkaya film projelerinde çalışmaya başladı. Daniel Radcliffe – esas olarak Michael’ın kitabına dayanan dört ergen yetimi hakkında bir hikaye Noonan ve Rod Hardy (Robinson Crusoe (1997), Buffalo Girls (1995), The X-Files (1993) ve The Practice (1997)) tarafından yönetilmiştir. Teresa Palmer ayrıca, bir cinayet sahnesinden kaçan bir çift kaçak zanlıyı takip eden bir film noir / psikolojik gerilim filmi olan İngiliz / Avustralyalı ortak yapım Restraint (2008) ‘de striptizci-suçlu-“suçlu” olarak da rol aldı. David Denneen’in yönettiği filmde ayrıca eski Calvin Klein modeli Travis Fimmel ve İngiliz aktör Stephen Moyer bulunuyor. 2006 yılında Teresa, Sony Pictures yapımı The Grudge two’da (2006) Japon yönetmen Takashi Shimizu ile çalıştı. Tokyo’da, kutu işyeri hit The Grudge (2004) dehşet devam filmi de Sarah Michelle Gellar ve Jennifer Beals’ı canlandırdı. Daha sonra bu yıl, Teresa, Doug Liman’ın aksiyon filmi Jumper (2008) filminde kadın adayı oynadı, ancak daha sonra yerini Rachel Bilson aldı.
2007’nin başında, gerçek hayattaki erkek arkadaşı Topher Grace’in karşısındaki Teresa Palmer yıldızı, retro komedi filmi Take Me Household Tonight’a (2011) gerçekten ilgi duyuyordu. Kısa bir süre sonra filme son verdikten kısa bir süre sonra, iki yıl boyunca Avustralya Guidelines futbol yıldızı Stuart Dew’in iki erkek arkadaşıyla paylaştığı ayrılığın ardından Teresa, Adelaide’den Los Angeles’a taşınmaya karar verdi. Teresa, George Miller’ın mahkum edilen süper kahraman filmi “Justice League: Mortal” da küçük bir rol oynayacaktı, ancak üretim aylar sonra takip etti. Teresa kısa bir süre önce 2008 yılında “Adalet Ligi: Mortal” ortak Adam Brody’den çıkmıştı. Daha sonra Teresa Palmer, en son filmi Bedtime Stories (2008) setinde tanıştığı İngiliz komedyen Russell Brand ile bir ilişkisi vardı. Lucy Lawless, Guy Pearce ve Keri Russell’ın oynadığı Disney çocuk komedi ve 2008’de Noel’de yayınlandı.