Yasal Haklarınız bir Kıskanç Köpek (pitbull) Saldırıdan hemen sonra

Pitbull saldırıları (Ve ortak köpek saldırıları) hitap etmek zor bir konu olabilir. Köpekler toplumumuzun böylesine ayrılmaz bir parçasıdır ve genellikle hane halkının bir üyesi olarak kabul edilir. Yine de, her yıl dört milyon insan ve kadın Amerika Birleşik Devletleri’nde köpek saldırılarının kurbanıdır ve rutin olarak çukur boğaları en sorumlu olan cinslere geldiğinde # 1 veya # 2’dir. Bu, gitmeyen bir eğilim ve kendimizi nasıl koruyacağımızı ve nasıl yasal yollara başvurulacağımızı bilmek bizim sorumluluğumuzdur.
Bir çukur boğa karşı kendini savunma fikri hakkında konuşarak başlayalım. Etkili bir şekilde eğitilmediğinde bu hayvanlar korkutucu ve korkutucu olsalar da, birkaç güçlü yönergelere uyduğunuzda, senaryoyu yönetme kapasitenizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.
Faz 1 – Popüler Anlam ve Kaçınma
Bu stratejilerden bazılarını okuduktan sonra açık görünebilir, ancak bir ‘kendini gerçekleştiremeyen’ zihniyet içinde kendini keşfederseniz, tekrar etmeyi başarabilirler.
1. Yerinizi bilin. Her zamanki alıştırma alanlarınız neler? Yürürken, rotada herhangi bir köpek var mı? Çukur boğa var mı? Eğer yabancı bir bölgedeyseniz, saldırı olasılığı hakkında herhangi bir önlem aldınız mı?
2. Bağımlıları değerlendirin. Yerini biliyor olsanız bile, bir kişinin sizinle birlikte olma olasılığını ölçmeniz gerekecektir. Seninle bir yetişkin olmak bir çukur boğa saldırısı sırasında yararlı olabilir, ama küçük bir çocuk ya da köpek almak zahmetli olabilir.
3. Fiziksel yeteneklerinizi bilin. Kendini aktif olarak savunabilecek fantastik bir şekilde mısın? Olduğunuz veya olmadığınızdan bağımsız olarak, saldırı ihtimaline nasıl hazırlanmanız gerektiğini büyük ölçüde değiştirecektir.
dört. Geniş bir taktik planlayın. Eğer sık ​​sık bir çukur boğaya sahip bir eviniz varsa ya da sokakta sadece bir tane görüyorsanız, onu geniş bir rıhtımı vermeye çalışın. Genelde köpekler gerçekten bölgeseldir ve yolun karşı tarafına yapılan karmaşık olmayan bir geçiş eylemi saldırgan doğasını küçümseyebilir.
Faz 2 – Yükseltme
Harika planlama olaylarıyla bile kaçınılmaz olabilir. Potansiyel olarak istenmeyen bir durumu herhangi bir çıkmaz haline getirmek için bazı stratejiler.
1. Güveninizi gösterin ve korkuyu gizleyin. İnsan olarak sözlü iletişime bağlı olduğumuzdan, çukur boğaları, vücudunuzun gerginlikleri, kokuları ve tavırları sayesinde büyük bir fark olarak algılar. Eğer gergin ve korkutucu bir “koku” yayarsanız, bunu başaracak ve hatta bunun tarafından teşvik edilebileceklerdir. Serin, doğal ve komuta olun.
2. Elinize dikkat edin. Bir çukur boğa ya da diğer saldırgan köpek etrafındayken, hızlı, büyük el hareketlerinden uzak durun. Buna ek olarak, eğer köpek eliniz hakkında kokuyorsa, onları gevşek bir yumrukta tutun (bu, çabucak ulaşan gerçek mülkiyeti alacaktır).
üç. Dişlerini gösterme. Hoş ve gülen olmaya çalışsanız bile, dişlerinizi engellemeyi önleyin. Gerçekten ince bir psikolojik konu, ama gerçek bir etkisi olabilir.
4. Yavaş yavaş geri çekilir. Dönme ve çalıştırma. Bu gerçekten çok önemli. Köpek kovalayıcı refleksi, özellikle bazı çukur boğalar gibi saldırmak için eğitilmiş köpekler için özellikle baskındır.
5. Pasif güven başarısız olursa baskın git. Her zaman başlangıçta sakin ve çatışmacı olmayı denemek istersiniz. Öte yandan, eğer durum kötü gitmeye devam ederse, kendinizi baskın bir figür olarak ileri sürmeyi deneyin. Sık sık komutlar verin ve sert bir kişiliğe dönüşün.
3. Aşama – Kendini Savunma
Çirkin boğalarla ne yazık ki, psikoloji sadece sizi çok uzaklara getirebilir. Bunlar saldırgan, rahatsız edici hayvanlar olabilir ve kendini savunmak zorunda kalabilirsiniz. İşte bazı üstün taktikler.
1. Projektil ve Spreyler. İlk rehberlik de en sık başarılı olanıdır. Biber spreyleri zahmetsizce taşınır ve saldıran bir köpeğin gözüne püskürtülebilir. Ayrıca, öldürücü olmasına rağmen, tabancaların uygulanmasının etkililiğine itiraz yoktur. Sadece size karşı olası yasal başvuruları dikkate alın – silahla çalışırken birisinin evine izinsiz girmediğinizden ve uygun şekilde lisanslandığınızdan emin olun.
iki. Uzaklaştırma araçları. Biber spreyinden daha popüler olanı, bir sopa menzilidir. Bununla baston, baston, şemsiye ve benzerlerini kastediyorum. Bu uzun nesneler, bir köpeğin ısırmasını itmek, döndürmek ve dağıtmak için kullanılabilir. Oldukça faydalı ve kolay taşınır.
3. Silahsız mücadele. Güzel olmayacak, ama bir çukur boğa işlemek için silahsız seçimler var. Hayvana çarptığında, burun, göz ve kulakları hedefleyin. Bunların hepsi çok hassastır ve hayvanı şaşırtmaya yardımcı olabilir. Uzun eritilmiş köpekler üzerinde, ağzınızı ellerinizle kapamanın bir alternatifi vardır, ancak bu, pitbull’larda biraz daha serttir. Elde edilebilecek ve hayati önem taşıyan köpekler arkadan tutulabilir ve standart bir boğma tutucusuna yerleştirilebilirler – tek bir kol boynun altına sıkıca oturarak diğeri kilidi içeri doğru sıkıştırır. Son bir saldırı sistemi, hayvanın bacaklarını tutup, dizleri kırarak aniden birbirinden ayırmaktır.
4. Nonessential ısırıkları. Akıllı savunma için çok hızlı bir şekilde noktalar oluyorsa, hayvana hayati olmayan bir ısırık vermeye çalışın. Hakim olmayan kolunuzu yumuşak nokta vuruşunu gerçekleştirmek için iyi kolunuzu kullanma umuduyla verin.
5. Öldürmek. Eğer gerçekten kendinizi, hayvana karşı kendini savunma tekniğine sahip olmadığını hissediyorsanız, cenin pozisyonuna kıvrılın ve ölün. Gırtlaklarınızı boğazınız gibi savunmaya çalışın ve çukur boğalarının savaşmayan bir avda ilgisiz olmasını umut edin.
Yasal Recourse
Çukur boğa ve köpek saldırıları travma ve ölümcül olabilir. Meseleyi çözmek için tek başına olmadığınızı bilmek ve profesyonel hukuk danışmanı aramak kesinlikle tavsiye edilir.
Ama önünüzde çok iyi bir avukat bile olabilir, burada kendini hazırlamak için bazı yardımlar vardır.
1. Köpek ısırma olayına şahitlik etmeyi deneyin. Bir sürü köpek saldırısı kamuya ya da bir tanıdık / hanehalkı üyesinin mülkiyetinde meydana gelir. Halka açık bir şekilde temelde daha iyi bir başvuru sonucuna sahip olursunuz, çünkü olayda bulunan kapsamlı yabancılar sizin için kefil olabilir. Diğer şartlarda, kelime-kelime-kelime durumu haline gelir.
2. Çatışmanın sahipleri hakkında hitap etmeye teşebbüs etmek, fakat köpeğin bir kısmındaki kusurun tamamen reddedilmesine hazır olmak. Hatırlayın, insanlar bugün hayvanlarını bir aile üyeleri üyesi gibi ele alacak ve bu şekilde koruyacaktır. Bunu söyledikten sonra, köpeğin belgelerini ve kuduzlarını kastettiğinizi bilmek çok önemlidir.
üç. Bir fırsatınız varsa, yaralanmanın fotoğraflarını çekin. Yine de anında tıbbi değerlendirme yapmak istiyorsanız zaman kaybetmeyin.
dört. Sağlıkla ilgili dikkate alınmalıdır. Kanama, enfeksiyon, skarlaşma veya daha kötü olan tüm olasılıklardır, bu yüzden mümkün olan en kısa zamanda bir hastaneye gitmeniz gerekir. Bu aynı zamanda yaralanma büyüklüğüne bağlı olarak değişkendir.
5. Güvenli harika, yasal danışman. Bölgenizdeki köpek uzmanlarına aşina değilseniz, sizin için 1’e rastlayabileceğiniz bir hizmet kullanın. İkinci fiyat teslimi veya aşırı yasal ücretler için yerleşme.
Bize bir ziyaret öde